14/09 - 09/03

winterseizoen

Bekijk het zomerseizoen

Materiaal & Onderhoud bij In Balans Alkmaar

Een aantal wetenswaardigheden over skeelermateriaal

Een aantal wetenswaardigheden over skeelermateriaal

Skeeleren algemeen
Skeeleren is een technieksport. Om de vereiste techniek goed aan te kunnen leren en/of verbeteren zijn goede skeelers een ‘must’! Als u skeelers wilt aanschaffen vindt u hier een aantal handige tips. Ook kunt u een kijkje nemen op deze duidelijke site.

Er zijn heel erg veel verschillende soorten skeelers én skates op de markt. Met drie-, vier- en vijf wielen, met harde hoge- en zachte hoge schoen, lage schoenen, met rem, zonder rem, grote wielen, kleine wielen, veel te veel om op te noemen.
Wij proberen u een zo algemeen mogelijk beeld te geven van voordelen, eventuele nadelen en termen ed.

Skate of skeeler?
Het verschil tussen een skeeler en een skate en een skeeler (van oudsher) leest u hier. Overigens zijn er sinds een paar jaar steeds meer skeelers op de markt met drie wielen. Door de grootte van de wielen is een frame van vier of vijf wielen dan niet meer mogelijk / wenselijk. Wij praten dan ook liever over lange en korte frames.

Wieltjes
De grootte van de wielen wordt op de wielen zelf aangegeven in mm. Hoe hoger het getal, hoe groter het wieltje. De hardheid van de wieltjes wordt ook op de wielen aangegeven. Dit met een getal gevolgd door de letter ‘A’. Hoe hoger het getal voor de A, hoe harder het wieltje.

Simpel gezegd (in de praktijk ligt het vaak veel genuanceerder, maar dat gaat te ver om dit uitgebreid te omschrijven…) Met grote wielen kun je makkelijker hard rijden, met kleine wielen kun je makkelijker sturen.
Hoe harder de wieltjes, hoe makkelijker ze rollen. Wel heb je met hardere wielen meer last van trillingen. En hardere wieltjes glijden eerder weg dan zachtere.
Zachter = dus meer grip, eerder slijtage en iets meer demping van trillingen.

Klik hier voor een interessant en algemeen verhaal m.b.t. de wielen.

ABEC
Lager kwaliteit wordt vaak aangeduid met de ABEC-code (Annular Bearing Engineering Council)… … … het vervolg van dit verhaal vindt u hier.

Adviezen m.b.t. onze skeelerlessen
Een aanrader als u nog twijfelt over welke skeelers u wilt kiezen: (bijna) alle soorten skeelers voor de jeugd én volwassenen kunnen gekocht worden bij de sportshop aan de ijsbaan. Bij twijfel kunt u het beste eerst testen!
Voor de aanschaf van skeelers raden wij aan om in ieder geval naar een skeelerspeciaalzaak te gaan. U krijgt daar het beste advies van mensen met verstand van skeeleren.

Tot slot
Mocht het skeeleren op een bepaald model skeeler niet lukken probeert u het dan eens met een ander model. Het gaat tenslotte om het skeelerplezier!

Kledingadvies
Zorg voor soepel zittende kleding.
Polsbescherming, kniebescherming en een helm zijn verplicht tijdens onze lessen!

 

Onze cursussen

  • 400m baan gesloten i.v.m. NK Masters

    Vandaag verzorgen wij geen schaatslessen

    Niet vergeten dus!

    Vandaag is de 400m baan gesloten i.v.m. NK Masters. Al onze lessen halen wij in op zaterdag 28 maart a.s. zelfde tijden.

  • Krokusvakantie

    Het is krokusvakantie

    Vandaag geen reguliere schaatslessen

    Vandaag zijn er geen 19-weekse en 11-weekse cursussen. Deze gaan weer verder vanaf zaterdag 28 februari a.s.

  • Start krokusvakantie

    Vandaag start de krokusvakantie

    Geen 'normale' schaatslessen

    Vanaf maandag verzorgen wij onze krokusvakantie schaatsclinics.
    Vandaag zijn er GEEN 19-weekse- en 11-weekse schaatscursussen.

  • Krokusvakantie

    Het is krokusvakantie

    Vandaag geen reguliere schaatslessen

    Vandaag zijn er geen 19-weekse en 11-weekse cursussen. Deze gaan weer verder vanaf zaterdag 28 februari a.s.
    Vanaf morgen starten onze 2- en 4-daagse krokusvakantie schaatsclinics. En je kunt je nog aanmelden!

  • Krokusvakantie

    Vandaag is het krokusvakantie

    Geen 'normale' schaatslessen

    Vanaf morgen verzorgen wij onze 2- en 4-daagse krokusvakantie schaatsclinics. En je kunt nog meedoen!
    Vandaag zijn er GEEN 19- en 11-weekse schaatscursussen.

  • Kerstvakantie Schaatsclinics op ijsbaan de Meent in Alkmaar

  • Inhaallessen van zaterdag 29 november jl.

  • Inhaallessen van vrijdag 05 december jl.

  • Geen lessen vanaf 15:30uur ivm Sinterklaasavond

  • 400m baan gesloten ivm wedstrijden